Życie na Diunie

Życie inne niż to, jakie znamy, jest dość często tematem książek, jakie powstają. Jedną z takich książek napisał Frank Herbert. Jest to pisarz, który stworzył serię o innej planecie, a także o innych czasach. Odległa przyszłość to czas, kiedy ludzie mogą podróżować między planetami. Diuna książka Franka Herberta to historia, w której wiele rodów królewskich będzie konkurować o wpływy na Arrakis- planecie, która jest pokryta piaskiem i upałem. Jednak to miejsce skrywa także skarb, który przyciąga wielu. Czym jest ten skarb?

Skarb Diuny- czym on jest?

Diuna to miejsce, gdzie znajdują się wielkie złoża melanżu. Jest to substancja, która zmienia kolor oczu na niebieski, jednak nie tylko to jest jej szczególna właściwość. Prócz tego melanż potrafi także wydłużyć życie, z czego korzystają fermeni oraz przepowiedzieć przyszłość. Właśnie to jedną z bardzo cenionych właściwości melanżu. Wydobycie melanżu ma miejsce na pustyni, gdzie jest go pełno. To właśnie tam trzeba szukać tej substancji, którą można sprzedać za niemałą sumę. Atrydzi są rodem, który będzie chciał na Diunie wzbogacić się, jednak nie uda im się to. Czemu?

Pułapka na Diunie

Diuna okaże się miejscem, gdzie czekać będzie pułapka. Już kilka dni po tym, jak na Diunie zamieszkają Atrydzie, dojdzie do zamachu. Będzie on przeprowadzony przez Harkonennów. Jest to lud wrogo nastawiony, bestialski i bezlitosny. Nic dziwnego więc, że całe zdarzenie będzie miało miejsce w nocy, a król i głowa rodu Atrydów zostanie zamordowany. Uciec uda się jednak Paulowi oraz jego matce. Teraz będą musieli oni szukać schronienia na pustyni, gdzie czeka upał, brak wody oraz czerwie. Czerwie to stwor, które mieszkają w piaskach pustyni. Tam przemierzają one piaski i pojawiają się na powierzchni, kiedy usłyszą jednostajny dźwięk. Te bestie są ogromne, niemalże nieśmiertelne, a ich paszcza wypełniona jest masą zębów. Czerwie stanowią zagrożenia dla każdego, a także dla wydobywców melanżu. Paul oraz jego matka przekonają się sami o tym wielkim niebezpieczeństwie.